MENU

Historie

Historie a vývoj vleků pro wakeboarding a vodní lyžování

  

Hlavní myšlenkou prvního vleku bylo vytvořit alternativu k drahému a neekologickému tažení za motorovým  člunem, který je spíše VIP zábavou, než sportem pro širokou veřejnost. První vodní vlek byl postaven v roce 1962 v Německu, které se později stalo průkopníkem vodních vleků ve světě. Základy ovládání a samotná technologie zůstaly prakticky stejné do dnes. Hlavní odlišností moderních vleků jsou vyšší uchycení lana a tradiční čtyři stožáry,které jsou rozšířeny o 1-2 další, takže zatáčky jsou plynule průjezdné a nemají ostrý úhel. Nové 5-ti a 6-ti úhelníkové vleky jsou snadnější pro začátečníky a o vodní sporty se tak začala zajímat širší veřejnost.

Wakeboarding na vleku se nedávno dostal do užší nominace pro nové sporty na letních olympijských hrách v roce 2020. Celý příběh se podobá cestě snowboardingu, který se poprvé objevil na konci 70-tých let. Celosvětový rozmach snowboardingu byl zaznamenán v letech 90-tých a svou popularitu zpečetil na zimních olympijských hrách v roce 1998.

Varianty vodních sportů na vodním vleku

Vodní lyžování

S největší pravděpodobností kvůli popularitě klasického lyžování začalo být velmi populární vodní lyžování, jako letní alternativa sněhové zábavy, hlavně v Německu a později také ve Francii.
   

Monoskiing

Spojením dvou lyží do jedné získáte větší stabilitu a lepší manévrovatelnost do akrobatických triků.

 

Wakeboarding

  Kořeny tohoto sportu hledejte mezi americkými surfaři v 80. letech, kteří wakeboarding vymysleli při honbě za nedostatkem kvalitních vln. Bylo to období, kdy se začal prosazovat „freestyle” směr ve vodních sportech. Podstatou freestyle prvků přestaly být jen prosté otočky a poskakování, ale vysoké skoky, komplexní manévry a akrobatické triky. S využitím fyzikálních zákonů se technická náročnost triků ještě zvýšila díky překážkám jako „slider”, „kicker”, „table” a  jejich kombinace.    

 

Wakeskate

 
 
Varianta menšího prkna bez vazání se objevila před pár lety, ale je stále více populární. Wakeskate je vodní obdobou klasického skatu, je určen na technické triky a není vhodný pro vysoké skoky. Wakeskate nabízí nové freestyle možnosti na rovné vodě i na překážkách. Při wakeskatingu můžete nosit běžné boty a užívat si volnost bez vázání, nebo jiného spojení s deskou.

 

Kneeboard

Malé prkno, na kterém klečíte, je vhodné pro úplné začátečníky, kteří se teprve učí postavit na jiný wake board, nebo si jen chtějí užít jízdu bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

 


Kromě výše popsaných, existují další formy jízdy na vodním vleku, jako například wake surf, air tube a další.

wake merkur panorama

před 2 měsíci

0 0

Wake dárky!
Jako každý rok Vám přinášíme jedinečnou možnost získat ježdění za zvýhodněné vánoční ceny.
Sleva 20% se vztahuje na všechny lístky a poukazy jsou platné celý příští rok. Objednávejte zde:
http://wakemerkur.cz/vouchers/

Pernamentky Vám umožní neomezené ježdění na velkém vleku, jsou platné od 1.5. do 30.9. a zahrnují:
Vedlejší sezóna - ježdění 1.5. - 14.6. a 1.9. - 30.9.
Low Cost - navíc celoroční vstup do ATC Merkur
Standart - celoroční vstup a také vjezd pro auto do ATC Merkur, úschovnu vybavení a slevu 10% ve wake shopu
Akce platí do 31.12.2018.

Wake gifts!
Like every year, we bring you a unique opportunity to get riding vouchers for discounted Christmas prices.
Sale of 20% applies to all tickets and the vouchers are valid all next year. Order your riding here:
http://wakemerkur.cz/en/vouchers/

Season tickets allow you unlimited riding on a big cable, are valid from 1.5. until 30.9. and inc

před 2 měsíci

0 0

před 4 měsíci

0 0

Děkujeme za podporu a přízeň v letošním roce. Naší motivací jste hlavně Vy, naši zákazníci, jezdci a kamarádi, kteří se k nám pravidelně vracíte a děkujeme Vám za skvělou sezónu 2018!
Pro letošek se s Vámi loučíme upoutávkou na video, které je odrazem našeho místa a našich lidí. Veronika Veja Holubová @Sabina Holubová Pura Design BIG SHOCK

Thank you for your visits and continuous support. Our motivation is mainly you, our customers, riders and friends, who return to us regularly and thank you for the great season 2018!
Like a final greetings for this year we are sending you a trailer for video which reflects our place and our people.

gopay online platby