WAKE MERKUR - vlek na vodní lyžování a wakeboarding MENU

Historie

Historie a vývoj vleků pro wakeboarding a vodní lyžování

  

Hlavní myšlenkou prvního vleku bylo vytvořit alternativu k drahému a neekologickému tažení za motorovým  člunem, který je spíše VIP zábavou, než sportem pro širokou veřejnost. První vodní vlek byl postaven v roce 1962 v Německu, které se později stalo průkopníkem vodních vleků ve světě. Základy ovládání a samotná technologie zůstaly prakticky stejné do dnes. Hlavní odlišností moderních vleků jsou vyšší uchycení lana a tradiční čtyři stožáry,které jsou rozšířeny o 1-2 další, takže zatáčky jsou plynule průjezdné a nemají ostrý úhel. Nové 5-ti a 6-ti úhelníkové vleky jsou snadnější pro začátečníky a o vodní sporty se tak začala zajímat širší veřejnost.

Wakeboarding na vleku se nedávno dostal do užší nominace pro nové sporty na letních olympijských hrách v roce 2020. Celý příběh se podobá cestě snowboardingu, který se poprvé objevil na konci 70-tých let. Celosvětový rozmach snowboardingu byl zaznamenán v letech 90-tých a svou popularitu zpečetil na zimních olympijských hrách v roce 1998.

Varianty vodních sportů na vodním vleku

Vodní lyžování

S největší pravděpodobností kvůli popularitě klasického lyžování začalo být velmi populární vodní lyžování, jako letní alternativa sněhové zábavy, hlavně v Německu a později také ve Francii.
   

Monoskiing

Spojením dvou lyží do jedné získáte větší stabilitu a lepší manévrovatelnost do akrobatických triků.

 

Wakeboarding

  Kořeny tohoto sportu hledejte mezi americkými surfaři v 80. letech, kteří wakeboarding vymysleli při honbě za nedostatkem kvalitních vln. Bylo to období, kdy se začal prosazovat „freestyle” směr ve vodních sportech. Podstatou freestyle prvků přestaly být jen prosté otočky a poskakování, ale vysoké skoky, komplexní manévry a akrobatické triky. S využitím fyzikálních zákonů se technická náročnost triků ještě zvýšila díky překážkám jako „slider”, „kicker”, „table” a  jejich kombinace.    

 

Wakeskate

 
 
Varianta menšího prkna bez vazání se objevila před pár lety, ale je stále více populární. Wakeskate je vodní obdobou klasického skatu, je určen na technické triky a není vhodný pro vysoké skoky. Wakeskate nabízí nové freestyle možnosti na rovné vodě i na překážkách. Při wakeskatingu můžete nosit běžné boty a užívat si volnost bez vázání, nebo jiného spojení s deskou.

 

Kneeboard

Malé prkno, na kterém klečíte, je vhodné pro úplné začátečníky, kteří se teprve učí postavit na jiný wake board, nebo si jen chtějí užít jízdu bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

 


Kromě výše popsaných, existují další formy jízdy na vodním vleku, jako například wake surf, air tube a další.

wake merkur panorama

před 6 dny

0 0

Cítíte to teplo? Pojďte s námi oslavit jaro a Velikonoce ve Wake Parku.

Otevírací doba během velikonočních svátků:
Zelený čtvrtek 15:00 - 19:00
Velký pátek 12:00 - 19:00
Bílá sobota 12:00 - 19:00
Velikonoční neděle 12:00 - 19:00
Červené pondělí 12:00 - 19:00

V sobotu 20.4. Season Opening Party, kterou nesmíš vynechat!

Join us to celebrate spring and Easter holidays at Wake Park.

Opening hours during Easter:
Green Thursday 15:00 - 19:00
Good Friday 12:00 - 19:00
White Saturday 12:00 - 19:00
Easter Sunday 12:00 - 19:00
Red Monday 12:00 - 19:00

Don't miss "Season Opening Party" on Saturday 20.4.!

před 11 dny

0 0

Pro velmi nepříznivé počasí bude o víkendu zavřeno.
Příští týden by se už mělo počasí umoudřit a prodloužený velikonoční víkend bude otevřeno už ve čtvrtek odpoledne, na velký pátek, celý víkend i velikonoční pondělí.

On the weekend it will be closed due to very bad weather conditions.
Next week weather should be fine again and wake park will be open whole extended Easter weekend - on Thursday afternoon, on Good Friday, all weekend and Easter Monday too.

před 17 dny

0 0

Ready, Steady, GO!
Během víkendu s námi můžete zahájit Wake sezónu 2019.
Vítr ustal, bude slunečné počasí s teplotami vzduchu kolem 20° C a teplota vody v laguně má už 14° C!
Neseďte doma, wake začíná.

During the weekend you can start the Wake season 2019 with us.
The wind has stopped, the weather will be sunny with air temperatures around 20° C and the water temperature in the lagoon is already 14° C!
Don't sit home, wake is staring.

https://www.facebook.com/events/2806564879568662?sfns=mo

https://www.facebook.com/events/2806564879568662?sfns=mo

gopay online platby