WAKE MERKUR - vlek na vodní lyžování a wakeboarding MENU

Historie

Historie a vývoj vleků pro wakeboarding a vodní lyžování

  

Hlavní myšlenkou prvního vleku bylo vytvořit alternativu k drahému a neekologickému tažení za motorovým  člunem, který je spíše VIP zábavou, než sportem pro širokou veřejnost. První vodní vlek byl postaven v roce 1962 v Německu, které se později stalo průkopníkem vodních vleků ve světě. Základy ovládání a samotná technologie zůstaly prakticky stejné do dnes. Hlavní odlišností moderních vleků jsou vyšší uchycení lana a tradiční čtyři stožáry,které jsou rozšířeny o 1-2 další, takže zatáčky jsou plynule průjezdné a nemají ostrý úhel. Nové 5-ti a 6-ti úhelníkové vleky jsou snadnější pro začátečníky a o vodní sporty se tak začala zajímat širší veřejnost.

Wakeboarding na vleku se nedávno dostal do užší nominace pro nové sporty na letních olympijských hrách v roce 2020. Celý příběh se podobá cestě snowboardingu, který se poprvé objevil na konci 70-tých let. Celosvětový rozmach snowboardingu byl zaznamenán v letech 90-tých a svou popularitu zpečetil na zimních olympijských hrách v roce 1998.

Varianty vodních sportů na vodním vleku

Vodní lyžování

S největší pravděpodobností kvůli popularitě klasického lyžování začalo být velmi populární vodní lyžování, jako letní alternativa sněhové zábavy, hlavně v Německu a později také ve Francii.
   

Monoskiing

Spojením dvou lyží do jedné získáte větší stabilitu a lepší manévrovatelnost do akrobatických triků.

 

Wakeboarding

  Kořeny tohoto sportu hledejte mezi americkými surfaři v 80. letech, kteří wakeboarding vymysleli při honbě za nedostatkem kvalitních vln. Bylo to období, kdy se začal prosazovat „freestyle” směr ve vodních sportech. Podstatou freestyle prvků přestaly být jen prosté otočky a poskakování, ale vysoké skoky, komplexní manévry a akrobatické triky. S využitím fyzikálních zákonů se technická náročnost triků ještě zvýšila díky překážkám jako „slider”, „kicker”, „table” a  jejich kombinace.    

 

Wakeskate

 
 
Varianta menšího prkna bez vazání se objevila před pár lety, ale je stále více populární. Wakeskate je vodní obdobou klasického skatu, je určen na technické triky a není vhodný pro vysoké skoky. Wakeskate nabízí nové freestyle možnosti na rovné vodě i na překážkách. Při wakeskatingu můžete nosit běžné boty a užívat si volnost bez vázání, nebo jiného spojení s deskou.

 

Kneeboard

Malé prkno, na kterém klečíte, je vhodné pro úplné začátečníky, kteří se teprve učí postavit na jiný wake board, nebo si jen chtějí užít jízdu bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

 


Kromě výše popsaných, existují další formy jízdy na vodním vleku, jako například wake surf, air tube a další.

wake merkur panorama

před 4 lety

0 0

Letošní sezóna začala divně a stejně zvláštní je i její konec. Je nám to upřímně líto, ale Karneval jako každoroční zakončení se bohužel neuskuteční.
Není v našich silách dodržet nová vládní opatření a proto musíme pro letošní rok provoz našeho Wake Parku ukončit předčasně.
Budeme doufat, že tenhle celý nesmysl brzy skončí a příští sezóna začne normálně.
Moc Vám děkujeme za Vaši přízeň a pochopení.
Těšíme se na Vás v dubnu 2021!
Wake Merkur Crew

This year season started strange way and its end is just as weird. We are sincerely sorry, but the Carnival as an usual end of season will unfortunately not take place.
New government measures are impossible to comply, which means earlier end of our Wake Park operation.
We are hoping, that this whole nonsense will end soon and next season start normally.
Thank you very much for your favor and understanding.
We look forward to seeing you all in April 2021!
Wake Merkur Crew

před 4 lety

0 0

Poslední ježdění aneb KONEC SEZÓNY 2020

Otevírací doba na příští týden bude následující:

Pátek - 15:00 - 18:00
Sobota - 12:00 - 18:00
Neděle - 12:00 - 18:00

V případě zájmu o ježdění mimo otevírací dobu stačí pouze opět napsat do zpráv "Chci vlek jen pro sebe" a mít minimálně 5, maximálně však 20 jezdců.

V sobotu na Karneval kvůli státním opatřením má ježdění zadarmo prvních 20 masek a hned jak dojezdí vystřídá je dalších 20.

-----------
Last ride alias END OF SEASON 2020
Opening hours for next week:

Friday 15:00 - 18:00
Saturday 12:00 - 18:00
Sunday 12:00 - 18:00

If you are interested in riding anytime outside the opening hours, all you have to do is to write in the messages "I want the cable just for myself" and have at least 5 riders.

On Saturday at the Carnival due to restrictions, first 20 masks riding for free. When they finish their ride, another

před 4 lety

0 0

My jedeme! co Vy?
Otevírací doba:
Dnes 15:00 - 18:30
Sobota 12:00 - 18:30
Neděle 12:00 - 18:00

We ride! Do you?
Opening hours:
Today 15:00 to 18:30
Saturday 12:00 - 18:30
Sunday 12:00 - 18:00

gopay online platby